Genunchi

Oase si articulatii

Postata de Liviu_23 cu 14 ani in urma.

Buna ziua,

Am si eu o problemam, am fost acum cateva luni la un campionat de fotbal amical...intre mai multe firme...si de atunci am o durere in spate la genunchiul drept la incheietura...mai precis flexie extensie a piciorului, o durere foarte deranjanta de exemplu cand revin din pozitia de sezut la pozitia de drept. Ma gandesc ca este din cauza ca nu mai alergasem de mult si poate am depus un efort prea mare in ziua aceeam, nu m-am accidentat sau altceva. Nu ma deranjeaza la mers, sau de exeplu daca stau pe scaun si ma ridic, si doar daca indoi piciorul foarte mult si pun si presiune. Sper si presupun ca nu e ceva grav, dar totusi au trecut cateva luni si nu s-a schimbat nimica.
Sper ca am fost destul de explicit, astept un sfat si multumesc anticipat.

Raspunsuri (7)

Sheila

acum 14 ani

Ai incercat sa folosesti ceva creme?
Ar putea fi vorba de o intindere dar totusi a trecut cam mult timp

Liviu_23

acum 14 ani

Nu am incercat, dar asta ziceam si eu, a trecut destul de mult timp si nu stiu daca o crema ar fi de ajutor sau poate ar fi pe moment, oricum daca puteti sa-mi recomandati ceva, ziceti-mi si o sa incerc.

Dr. Medicina Interna

acum 14 ani

Trebuie sa va examineze medicul ortoped, este posibil sa aveti o leziune a ligamentelor genunchiului sau a meniscului. Consultati medicul;, nu mai amanati, au trecut cateva luni!!!

Liviu_23

acum 14 ani

Am intales, multumesc frumos pentru sfat.

iosif margarit

acum 14 ani

am si eu o problema cu genuchiul drept am o ruptura de menisc si vreau sa stiu daca numai prin operatie se reface sau prin tratament

Dr. Medicina Interna

acum 14 ani

Ruptura de menisc nu se poate vindeca prin medicatie, indicatia este cea chirurgicala.

mosor elisabeta

acum 14 ani

Te sfatuiesc sa mai consulti si alti medici si vezi ce iti spun.