Genunchi umflat?

Oase si articulatii

Postata de Utilizator11528750237 cu 5 ani in urma.

Buna seara! Am avut parte de o deplasare de rotula, iar genunchiul meu este umflat si nedureros. Acum câțiva ani am mai avut in accident similar, dar atunci nu mi puteam mișca absolut deloc piciorul si ca tratament l am avut timp de 4 săptămâni in gips. Am efectuat acum o radiografie in care rotula arată ca fiind la locul ei in urma unei consultații la medic. A trecut aproape o luna de la incident iar genunchiul nu s a desumflat aproape deloc, dar nici dureri nu simt. Am observat ca in momentul când piciorul este in extensie(când stau in picioare) sub rotula este o umflatura moale, iar rotula pare sa fie mai jos decât cea de la piciorul stâng. Am 21 de ani, 47 de kg si 1,65 m înălțime.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Afectiunile-genunchiului/luxatiile-si-fracturile-rotulei_8112