genunchi umflat

Oase si articulatii

Postata de DECEPTION cu 12 ani in urma.

de la o mica partida de fotbal de-acum doi ani sotul meu are dureri de genunchi
de ceva vreme il doare si este umflat genunchiul
dupa creme si antiinflamatorii trece,dar iar se umfla genunchiul dupa cateva zile chiar mai repede pot spune
am fost la medic,a facut radiografii si nu s-a descoperit nimic anormal
oare sa mai facem si o un RMN? poate totusi este de operatie si nu-i o simpla inflamatie care trece asa simplu,poate are ligamentele rupte,o fisura de menisc se vedea la radiografie? radiografie facuta cu aparatura de ultima generatie,din toate unghiurile,pe bucatele! nu stiu ce sa mai cred,important este ca nu stiu ce medic sa consultam,cel la care am fost era generalist specializat in traumatologie si medicina sportiva
multumesc pt raspunsuri!

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 12 ani

Da, un RMN este indicat pentru diagnosticare corecta. Este necesar un medic reumatolog sau ortoped.

DECEPTION

acum 12 ani

Merçi!

tomy

acum 8 ani

buna ziua am rotula unflata pot sa fac operatie