Genunchi sărit cred ?

Oase si articulatii

Postata de Utilizator11561779685 cu 4 ani in urma.

Salut am si eu o problema cu piciorul drept
Acum cam 7 ore am cazut in un picior de la vreo 1.5 metri si cred ca a sărit genunchiul , norocul meu este cred ca nu e grav pot merg fara probleme ( nu pot sa aleg) dar probleme încep când vreau sa urc scările si sa le cobor simt ca imi pleaca genunchiul !
Voi ce ziceți trebuie sa il bag in ghips sau ceva de genul asta?

Raspunsuri (2)

Utilizator11561779685

acum 4 ani

A si nu sa umflat deloc deloc

Dr. Marius Uscatu

acum 4 ani

Buna ziua,
Instabilitatea resimtita la urcarea/coborarea scarilor este semn de leziune meniscala sau ligamentara.
Nu se pune problema de gips, ci doar de o consultatie la specialistul in artroscopia genunchiului.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior