genunchi durerosi

Oase si articulatii

Postata de camelia g cu 13 ani in urma.

buna ziua. de vreo trei saptamani am o presiune in genunchiul stang. este o senzatie ciudata, atunci cand stau in picioare simt ca ma strange ca o menghina de genunchi si presiunea este de jur imprejurul genunchiului inclusiv in spatele genunchiului. de vreo saptamana a inceput si la genunchiul drept dar mai putin. daca stau pe scaun simt apasarea, dar mai putin, iar daca stau intinsa in pat e bine. de asemenea, cand merg e ok...nu ma doare. genunchii nu sunt umflati, la palpat nu ma dor, nu sunt vineti. mi s-a spus ca ar putea fi gonartroza sau probleme cu coloana. ce ma sfatuiti sa fac? multumesc

Raspunsuri (4)

gela

acum 13 ani

Incearca tratamentul cu ozon (ozonoterapia) sau magnetoterapia.Multa sanatate!

doina

acum 10 ani

terapia cu ozon este cea mai mare excrocherie, jumuleala ca sa spun adevarat!

oana v

acum 13 ani

Buna Camelia,

Cel mai bine mergi la doctor pentru un diagnostic corect si pentru cel mai potrivit tratament. Pe mine ma dureau articulatiile cand se schimba vremea si cand am ajuns la doctor am aflat ca am un inceput de artroza de toata frumosetea...adica ce poate fi mai banal decat sa te doara oasele cand e frig afara? partea buna este ca mi-a recomandat un medicament natural, piascledine 300 si macar nu-mi distrug stomacul. eu il recomand, poate fi folosit si preventiv..
sanatate!

silvia m

acum 13 ani

buna ziua am o durere la am