Gelu

Oase si articulatii

Postata de gigi33xman cu 13 ani in urma.

Acum vreo 2 saptamani mi s-a intamplat deodata sa observ ca ultima falanga a degetului inelar de la mana stanga sta intr-o pozitie inclinata. La 60 grade. De atunci tot asa sta. Am tot tras de el, poate s-o indrepta, dar acum s-a umflat un pic si s-a rigidizat falanga mijlocie a degetului. Doare la atingere. Ce -mi recomandati?

Multumesc.

Raspunsuri (2)

Csara

acum 13 ani

Consulta un medic ortoped sau un medic reumatolog... Va fi nevoie probabi sa faci o radiografie...

andrei

acum 10 ani

eu am cazut cu bicicleta si am cazut pe fata si misa umflat un pic mana si deca o tin nemiscata nu ma doare dar cand misc degetele zici ca ma tine cineva tare de mana ce sa fac?????? va multumesc