furnicaturi in deget dupa un accident

Oase si articulatii

Postata de un_greu cu 13 ani in urma.

buna ziua.ieri am suferit un mic accident la degetul mainii stangi si acum am ramas cu o hipersensibilitate in el.mi-am prins degetul in geamul electric al masini ramanand ceva timp cu el prins app 1 min.dupa cele intamplate am constatat ca am ramas cu niste furnicaturi in buricul degetului mijlociu si cu o oarecare hipersensibilitate la apasare.

Raspunsuri (2)

Medic Epuran

acum 13 ani

În cazul d-vs este vorba de o compresie a unui nerv digital. Furnicăturile şi sensibilitatea la nivelul buricului degetului mijlociu vor mai persista o perioadă (maxim 2-3 săptămâni), dar treptat vor descreşte în intensitate

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului