Fracturile degetelor de la picior

Oase si articulatii

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

am 4 zile de cand am cazul de pe o scara si mi-am luxat degetul mare de la piciorul stang am fost la spital mi-a fost indreptat dar totusi am o dureri in zona afectata ,nu stiu exact ce trebuie sa fac in astfel de situatie .va rog dati-mi un sfat . va mltumesc

Raspunsuri (6)

IULIANA-ANA

acum 15 ani

Buna roxana
Este normal ca degetul sa te mai doara, cred ca doctorul ti-a recomandat sa-l ti imobilizat cu o fasa macar cateva zile pentru a evita miscarire cauzatoare de durere.
Stai linistita ca va trece
Numai bine

ioana26

acum 15 ani

Buna ziua!
Luxatia veritabila a halucelui ("degetului mare") este extrem de rara dar destul de grava, necesitand un diagnostic de precizie si un tratament adaptat.
Va stau oricand la dispozitie, fiind suficient sa ma apelati pe mobil, 0722.302.316 pentru a programa data si ora consultatiei.
Cu deosebita stima,
Dr. Marius Uscatu
www.chirurgiapiciorului.ro
Ortoped cu supraspecializare franceza in Chirurgia Gleznei si a Piciorului

comentarii utilizatori

acum 15 ani

m-am lovit la degentul mare d la piciorul stang si ma doare ingrozitor c sa fac?si nu pot sa merg bine cu piciorul abia pot sa il pun in pamant

GuestUser

acum 8 ani

Ce sport poti face cu piciorul lovit

mihai

acum 8 ani

Ce sport poti face cu piciorul lovit

valentin

acum 7 ani

Mam lovit cu tibia piciorului intro bara de fier si sa umflat piciorul foarte tare , p***a piciorului este si ia umflata si vanata am pus frunza de varza sa mai desumflat putin dar tot vanat e si ma doare. Nu este rupt doar ca mam lovit exact in tibie si sa facut si un pic de rana acolo si sa invinetit... Ce pot folosi sa se disumfle piciorul si sa treaca vanataia ? Se poate intampla ceva grav cu piciorul?