FRACTURI

Oase si articulatii

Postata de dumitruta cu 12 ani in urma.

IN CAZUL UNEI FRACTURI SAU DISLOCAREA UMARULUI SE POATE LUA CALCIU PE LANGA ANTIINFLAMOTOARE?PT O FEMEIE DE 58 ANI.

Raspunsuri (1)

Dr. Victor Taran

acum 12 ani

Stimata Domana,
1. Fractura si dislocare articulatiei sunt doua lucruri diferite. Numai in cazul unei fracturi este nevoie de o consolidare osoasa si un posibil aport suplimentar de calciu.
2. Nu este bine sa luati suplimente de calciu necontrolat, fara a face un examen de laborator care sa confirme lipsa calciului in tesuturile organismului si nu in serul sangvin.
3. Daca este vorba de o fractura luati un produs homeopatic de la firma BOIRON care se numeste Osteosynesine 2cp de 2 ori zi. Acest produ intensifica consolidarea osoasa.
Multa sanatate
Dr. Victor Taran
[email protected]