Fractura?

Oase si articulatii

Postata de Baldovin Mariana cu un an in urma.

Bună ziua. Fiul meu în vârstă de 10 ani, in urma cu 3 săptămâni, i s-a pus piciorul în ghips, datorita unei fracturi avulsie metatarsian V. Întrebarea mea este , exista posibilitatea sa i se de-a ghipsul jos , după această perioadă, sau este o fractura destul de complicata, și i se va repune ghipsul. Este de ajuns 3 săptămâni cu ghipsul ?
Va mulțumesc.
Numai bine.

Raspunsuri (1)

Dr. Marius Uscatu

acum un an

Buna ziua,
Exista mai multe tipuri de fracturi ale bazei metatarsianului 5, ac***a tratamente profund diferite.
Raspnsul depinde, evident, de examinarea imaginilor radiografice.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
Institutul Piciorului