Fractura

Oase si articulatii

Postata de Ice_girl cu 14 ani in urma.

O cunostinta are o fractura in talpa si i s-a introdus o tija.M-ar interesa ceva sfaturi pt recuperare....ce are voie si ce nu dupa ce iese din spital.Multumesc.

Raspunsuri (1)

Dr. Marius Uscatu

acum 14 ani

Stimata Doamna,
Exista sute, poate mii de tipuri de fracturi la acest nivel, ce presupun tratamente profund diferite, ca si atitudine post-operatorii la fel de diferite.
Doar studierea intreguslui dosar de radiografii poate preciza raspunsul.
Cu deosebita stima,
Dr. Marius Uscatu
Ortoped cu supraspecializare franceza in Chirurgia Gleznei si a Piciorului