FRACTURA PLATOU TIBIAL

Oase si articulatii

Postata de gymmy_ags cu 11 ani in urma.

Buna ziua,as dori sa stiu si eu despre fractura de platou tibial
La sfirsitul lunii februarie am avut un accident de masina si din acesta a rezultat o FRACTURA DE PLATOU TIBIAL CU EXTRAGERE DE MENISC CU DOUA SURUBURI LA PICIORUL STING.Lovitura a fost in calcii si mi_a pocnit genunchiul.dupa 7 saptamini am inceput sa calc in picior si sa fac recuperare in BAZIN SI EXERCITII FIZICE.INn prezent nu pot merge inca fara ajutor mai avem de recuperat.Ce ma intereseaza daca imi puteti spune cu ce creme ma pot da si daca mai pot face si altceva ex fizioterapies-au altceva
VA MULTUMESC

Raspunsuri (4)

Dr. Marius Uscatu

acum 11 ani

Buna ziua!
Tratamentul actual este perfect adaptat, si anume kineto-terapie.
Nu aveti nevoie de ""creme""(ar fi inutile), iar fizioterapia este total contraindicata in prezenta suruburilor metalice.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-picior

gymmy_ags

acum 11 ani

Va multumesc din suflet pentru raspuns .multa sanatate va doresc

marcus

acum 11 ani

am avut si eu cam aceeasi problema/genunchiul sting ,trei suruburi . am inceput sa merg relativ bine dupa un an . suruburile le am si acum in picior, dupa 7 ani de la accident . uneori ma deranjeaza ,nu stiu ce inseamna a alerga ;asta e :daca te obisnuiesti si spinzurat e bine ! totusi pentru ameliorarea durerilor va recomand diclofenac unguent . multa SANATATE !!!

daniela

acum 8 ani

Dupa cat timp pot merge normal dupa operatia de fractura platou tibial?o sa mai pot alerga vreodata ..sa ma intorc la munca:( ?