Fractura os metatarsian 4 1/3?

Oase si articulatii

Postata de MembruMobileApp1516228964 cu 6 ani in urma.

La fotbal am fost calcat acum 2 luni si din nefericire am suferit o durere destul de suportabila zic eu . Fara sa ma duc la doctor am stat fara a mai juca fotbal 1 luna 2 , acum 3 saptamanii revenind pe teren , am calcat stramb si s a auzit trosnind aceiasi durere am simtit o . M am dus la urgente si mi s a spus ca am avut noroc ca nu este nevoie de interventie si mi s a pus piciorul in gips timp de 3 saptamanii. Intrebarea mea este daca doamne fereste (dupa ce fac recuperare) cand voi reveni pe teren , se mai poate intampla aceiasi problema ??

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Afectiunile-gleznei-si-piciorului/fracturile-degetelor-de-la-picior_1611