fractura mana stanga antrebrat

Oase si articulatii

Postata de ligia_simona cu 14 ani in urma.

as avea si eu o simpla intrebare cum as putea sa imi procur ceva dupa scoaterea chibsului la mana ce as putea pune la mana pentru protejarea acestuia am osul rupt de 2 ori si as dori daca ma puteti ajuta sa imi spuneti ce sa imi cumpar sa imi protejez mana si sa se vindece bine va multumesc mult..

Raspunsuri (2)

ligia_simona

acum 14 ani

da vreau sa primesc un email cu un raspuns va multumesc

Dr. Bar Marius

acum 14 ani

In mod normal o orteza de pumn ar merge insa aceasta nu trebuie sa se permanentizeze. Orteza se poate gasi la orice magazin cu tehnica medicala si ar fi cam 150lei.Eu nu as recomanda-o mai mult de 4-6 saptamani aceasta perioada incluzand zilnic sedinte de kinetoterapie pentru recuperarea mobilitatii pumnului.