Fractura humerus ..extremitatea cotului sau ceva in genul

Oase si articulatii

Postata de nicunicu cu 13 ani in urma.

Am o fractura la mana descrisa in titlu.Am purtat 10 zile ghips dupa doctorul m-a pus sa cumpar de la magazinul lui o fasa canadiana si problema e ca nu s-a vindecat bine deloc am fost la control si a ramas surprins ca nu e deloc buna evolutia si a mai zis sa mai tin 2 sapt fasa si vom face raze iarasi.Ce pot face sa se vindece.Am in sange sportul si chiar daca nu folosesc prea des mana tot se scutura!:D

Raspunsuri (2)

Adrienne

acum 13 ani

Zece zile........ cred ca a fost atela, in gips se tine 45 de zile. Dupa acest timp se face o radiografie sa se vada cum s-au prins oasele, apoi se fac vreo cateva luni de recuperare, in care se folosesc mai multe procedee, printre care impachetari cu parafina, gimnastica, masaj. Ai doar 16 ani, consulta si alti medici, nu este de glumit. Am trecut prin aceasta experienta cu unul din copii,la varsta de 12 ani. A trebuit sa i se rupa din nou ,pt. a se pune corect in gips, tot asa ,dupa o atela pusa aiurea la urgente. Vorbeste cu parintii pt. a lua masuri........

nicunicu

acum 13 ani

multumesc.mai am de precizat ca nu simt durere in mana.