fractura deshisa de tibie la copil de 6 ani

Oase si articulatii

Postata de lorix cu 12 ani in urma.

Am o fetita de 6 ani si in data de 13.09 a suferit o fractura deschisa 1/3 proximala tibie dreapta.Pana pe 19.09 a fost internata si tinuta sub observatie rana ac***a o atela ghipsata.La externare i s-a pus ghips pana sus, dupa genunchi. Acum 2 zile am fost din nou la control, i s-a facut radiografie si i s-a schimbat ghipsul pana la genunchi, pe care trb sa il tina 3 sapt . Poate sa il mai puna in ghips dupa cele 3 sapt si care este procedura dupa ce il scoate din ghips (carje??, recuperare??)?

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 12 ani

Un medic ortoped este cel mai în măsură să vă ofere detalii despre modalitatea şi timpul în care se va face recuperarea.