fractura de vertebra

Oase si articulatii

Postata de Mihaela585 cu 12 ani in urma.

mama are 65 de ani si a suferit o fractura de vertebra(T12) in urma unui accident rutier, i s-a montat un corset tip Boston pt 30 de zile dupa care urmeaza sa faca radiografie si probabil il va purta inca o luna, dupa spusele medicului.
Intrebarea mea este daca dupa aceea va fi nevoie de recuperare, kinetoterapie sau altceva tinand cont de varsta ei.As dori un raspuns avizat pt a cauta clinica de recuperare.Multumesc!

Raspunsuri (1)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Sigur are nevoie de un tratament de recuperare . Medicul care intocmeste epicriza, la cererea d-vs va va indica unitatea de recuperare cea mai indicat si cea mai accesibila mamei d-vs.