fractura de tibie

Oase si articulatii

Postata de victor2799625 cu 11 ani in urma.

ciao,am avut o fractura de tibie si mi sau bagat 3 suruburi.de citeva zile(3)mi sa scos ghipsul si doctorul mi-a spus sa incep sa calc treptat pe picior si peste 1 luna sa ma intorc sa fac radiografie si control.problema mea este ca am amorteli la degetul mare la partea cu care merg e podea sa zicem.as dori sa aflu cit mai multe informati despre aceasta problema,daca cineva a mai avut daca este normal.va multumesc.

Raspunsuri (3)

leonard baciu

acum 11 ani

Rade niste tataneasa- radacina- proaspata si fati comprese esterne cu fase de pansamente mai lungi, pe care le umezesti cu spirt la10 ore. Compresele le infasori la locul operat daca e inchis. dupa doua trei zile iti dispare mortala si durerea din picior. Incepe niste cicluri de fizioterapie medicala pentru a recupera functiunea nervilor, a ligamentelor si a muschilor piciorului. Nu fa niciodata efort peste limita suportarii durerii din aceea zona (Ex : zona operata ). Doamne ajuta !

victor2799625

acum 11 ani

multumesc mult sper sa ajute

aurel