Fractura de cot?

Oase si articulatii

Postata de Andry cu 13 ani in urma.

Buna ziua, acum 5 zile am alunecat pe gheata si am cazut mai mult pe cotul drept. Atunci cand m-am lovit nu puteam sa il indoi pentru ca ma durea, se umflase putin dar a 2a zi a inceput sa se desumfle si pot sa il misc. Problema a cum este ca nu prea am putere sa imping cu mana dreapta, simt durere la cot. Nu stiu daca este corect spus dar e ca si cum ma doare osul. Poate fi vorba de fractura daca pot misca cotul sau este doar din cauza ca a fost lovit si e normal sa doara o perioada? Multumesc!

Raspunsuri (1)

Iuli

acum 13 ani

Nu inteleg de ce dupa cazatura si cand ati vazut ca s-a umflat nu ati mers de urgenta la o camera de garda de Ortopedie!! Mergeti acum cat de repede!