Fractura de clavicula

Oase si articulatii

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

Recent am avut un traumatism la clavicula determinat de o lovitura de cot destul de dura chiar pe clavicula, clavicula e care am mai avut-o rupta. Durere exista doar daca misc mana in partea opusa, adica in dreapta, clavicula lovita fiind cea din stanga si bineinteles, atunci cand apas.In rest pot ridica mana, pot s-o rotesc,nu am nicio treaba.Ce-mi sugerati sa fac?
Multumesc anticipat!
Vlad

Raspunsuri (2)

simona166117244

acum 15 ani

Buna Vlad,
Si eu am avut probleme cu clavicula, in urma cu niste ani. A fost o fisura de clavicula dar tot am stat o vara intreaga cu mana imobilizata, infasurata in bandaje.
Sfatul meu...mergi la un medic ortoped.
Sanatate maxima!

comentarii utilizatori

acum 15 ani

v-as ramane datoare daca mi-ati spune ce medicament exista astazi in tara pe care l-as putea sa-l administrez la trei luni pentru cancer la san std1 postchimiotratat postradiotratat, in loc de zoladex si arimidex?