Fractura de călcâi ?

Oase si articulatii

Postata de Utilizator11555010194 cu 5 ani in urma.

Buna ziua,am si eu o intrebare
Ieri am căzut rau de pe scări,am sărit câteva drepte dar am ajuns tot in picioare mai exact pe calcaiul stâng
Acum nu pot sa calc pe picior deloc nu este nici vânat nici umflat
As vrea să știu dacă poate să fie fracturat calcaiul

Raspunsuri (1)

Dr. Marius Uscatu

acum 5 ani

Buna ziua,
Cu mare probabilitate este vorba despre o fractura a calaneului.
Nu aveti voie sa calcati pe acest picior pana la definitivarea diagnosticului.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior