Fractura de baza metatarsian V

Oase si articulatii

Postata de Cristinaa~ cu 12 ani in urma.

Buna ziua! Acum 3 saptamani am cazut pe scari, in urma unui consult medical am fost diagnosticata cu Fractura de baza metatarsian V, am piciorul in gips de 3 sapt din momentul accidentului, fara deplasare. Intrebarea mea este daca exista vreun risc sa raman cu probleme la mers in urma unei astfel de fracturi. Va multumesc anticipat.

Raspunsuri (1)

ferent

acum 12 ani

sunt operata de 2 saptamani de fractura baza metatarsian acum sunt in gips si mai am de stat cam o luna asa mi s a spus ca nu se rezolva cu gips si am ajuns la o interventie chirurgicala .as vrea sa stiu se putea rezolva si cu gips aceasta problema?