fractura cot

Oase si articulatii

Postata de ioana5891261 cu 12 ani in urma.

este nornal dupa ce mi-au pus ghips la fractura de cap radial sa am dureri in continuare la 4 zile de la fractura?

Raspunsuri (2)

Dara

acum 12 ani

O sa te doara un timp pana se sudeaza osul. Sotul meu are fractura de maleola de pe 15 febr si inca il doare. Trebuie sa iei analgezice pt calmarea durerii. El are de luat 20 de zile din cele 30 cat are de stat in ghips. SANATATE

Dr. Marius Uscatu

acum 12 ani

Buna ziua!
Trebuie sa aveti grija ca, dupa maximum 10 zile de imobilizare, sa dati gipsul jos si sa incepeti un proces activ de kineto-terapie, pe durata a 2-3 luni, si fara de care nu va veti recapata mobilitatea normala a cotului.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-picior
www.chirurgiapiciorului.ro