Fractura costala

Oase si articulatii

Postata de MembruMobileApp1500736276 cu 6 ani in urma.

Bună a ziua,pentru o persoana care în urma unei presupuse agresiuni care a necesitat 18 zile de îngrijiri medicale,diagnosticul fiind de fractura a doua coaste.....întrebarea este:putea acea persoana sa facă efort (sa sară la bataie☺) la circa 15 minute de la presupusa agresiune?. Dar în acea zi sa meargă pe jos circa 2 km și mai apoi sa urce pana la etajul 4 pe scări fără ajutor? A doua zi sa meargă la.cumpărături de mai multe ori și de fiecare data a urcat treptele pana la etajul 4. Va rog sa mă ajutați măcar unde as putea sa găsesc genul ăsta de informații. Zi buna.

Raspunsuri (2)

Dr. Marius Uscatu

acum 6 ani

Buna ziua!
Doar medicul legist va poate raspunde la aceste intrabari.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior

MembruMobileApp1500736276

acum 6 ani

Mulțumesc mult pentru raspuns. Totuși ați putea sa.mi recomandați o lectura de specialitate unde as putea sa mă documentez despre fracturI. ..În special cele costale. O zi frumoasa. Alin