Fractura baza falanga proximala haluce?

Oase si articulatii

Postata de MembruMobileApp332743 cu 3 ani in urma.

Buna ziua as dori sa va intreb de ce ma doare calcaiu .am fost in ghips 3 saptamani .Dar tot ma doare calcaiu ce as putea sa fac sa nu ma mai doară cu ce sa dau.

Raspunsuri (3)

Dr. Marius Uscatu

acum 3 ani

Buna ziua,
Fracturile halucelului nu se mai trateaza de mult timp cu gips.
Conduita actuala depinde, evident, de datele D-voastra personale si de situatia radiologica.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior

MembruMobileApp332743

acum 3 ani

Si acum ce as putea face va rog sa iau ceva pastile crema sa ma dau

Dr. Marius Uscatu

acum 3 ani

Nu se pune problema de pastile sau creme, nu au nici un efect in fracturi (de fapt, r fi impotriva logicii elementare)
Se pune problema doar a unui diagnostic corect, care poate oferi un tratament adecvat (poate fi o leziune mai severa decat cea diagnosticata initial).
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior