Fractura bază metatarsian 5 fara deplasare ?

Oase si articulatii

Postata de Gigu cu 2 ani in urma.

buna seara . domnul doctor. am avut o fractura de baza metatarsian 5 fara deplasare. duoa 6 saptamani de orteza am inceput sa calc usor pe toata talpa fara sprijin total iar dupa alta saptamana am calcat aproape normal dar piciorul a inceput sa doara putin in zona facturiisi sa se umfle zona ca un mont . Acum am 10 saptamani de la.fractura si inca ma doare si se umfla . Am facut si exercitii usoare de mobilitate in zona gleznei si as putea merge normal dar mi e frica sa nu se desprinda fractura din nou. Am si 5 fotografii facute din 2 in 2 saptamani cu 2 cadre . As putea sa vi le trimit cumva? Va mulțumesc anticipat

Raspunsuri (4)

Gigu

acum 2 ani

Radiografii AM VRUT sa spun

Dr. Marius Uscatu

acum 2 ani

Buna seara,
Exista mult tipuri de fracturi ale bazei metatarsianului 5, ac***a tratamente profund diferite.
Da, imi puteti trimite radiografiile pe email, dar importante sunt mai ales datele personale: sex, varsta, greutate/inaltime, status ocuptional, antecedente etc.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
Institutul Piciorului

Gigu

acum 2 ani

Nu stiu emailul dumneavoastră

Dr. Marius Uscatu

acum 2 ani

Il veti gasi pe site-ul meu, chirurgiapiciorului ro , pe pagina de contact

Dr. Marius Uscatu
MDr. Marius Uscatu este un medic autorizat SFM
(acum 3 minute)

Buna seara,
Exista mult tipuri de fracturi ale bazei metatarsianului 5, ac***a tratamente profund diferite.
Da, imi puteti trimite radiografiile pe email, dar importante sunt mai ales datele personale: sex, varsta, greutate/inaltime, status ocuptional, antecedente etc.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
Institutul Piciorului