Febra Musculara sau intindere musculara?

Oase si articulatii

Postata de Ioanam05 cu 10 ani in urma.

Buna ziua.In urma cu 2 zile am fost in excursie unde am urcat niste scari si o panta .La scurt timp a inceput sa imi tremure foarte tare gamba de la piciorul drept.Seara m-am intors acasa si de atunci am o durere destul de mare localizata in partea posterioara a gambei care nu imi permite sa -mi incordez muschiul .
Ce ar putea fi?

Raspunsuri (1)

Dr. Marius Uscatu

acum 10 ani

Buna ziua!
Exista nenumarate diagnostice posibile, de la simpla oboseala musculara (supra-solcitare) si pana la rupturi musculo-aponevrotice sau tendinoase, leziuni vasculare sau nervoase, tromboza venoasa profunda, probleme reumatologice etc etc.
Un examen clinic atent poate solutiona problema diagnosticului.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior