eugen

Oase si articulatii

Postata de Dinutzu cu 11 ani in urma.

Buna,
dupa multi ani de sport de performanta, in ultima vreme am niste dureri de oase de care nu mai scap.
Am auzit de un medicament din soia si avocado care cica da rezultate. stie cineva cum se numeste si daca e bun?

Raspunsuri (2)

Dinutzu

acum 11 ani

eu stiu de un medicament natural care contine soia si avocado, ii zice Piascledine 300, si l-a luat mama mea o vreme destul de indelungata si a ajutat-o mult. Mergi insa la un doctor pentru un control mai amanuntit

Dr. Marius Uscatu

acum 11 ani

Buna ziua!
Principial oasele nu dor decat rarissim.
De fapt D-voastra aveti, mai probabil, dureri articulare, determinate de artroza (distrugerea cartilajului), urmare a suprasolicitarii de tip sportiv.
Nu exista inca nici un medicament util in artroza (distrugerea cartilajului articular), cu exceptia antiinflamatoarelor administrate pe perioade foarte scurte (de ordinul zilelor) in scopul combaterii durerii.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-picior
http://www.chirurgiapiciorului.ro/