este dureroasa operatia?

Oase si articulatii

Postata de DENISA SIMONA cu 12 ani in urma.

Buna ziua
Miercuri sunt programata la artroscopie,am si meniscul intern si cel extern de la piciorul drept rupt.Imi este foarte frica atat de anestezie cat si de operatie.Sunt dureroase?

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 12 ani

Buna ziua!
Durere veti simti dupa operatie, dupa ce efectul anesteziei va trece, insa pentru calmare , veti primi suficiente antalgice.

DENISA SIMONA

acum 12 ani

multumesc.Sunt constienta ca va durea dupa ce va trece efectul anesteziei,dar vor fi dureri mari?anestezia doare?imi vor face rahianestezie

remedii gratuite pt. frica

acum 12 ani

Un remediu pt. frica de operatie si de orice lucru concret.
Scrie-ti pe o hartie "remediu floral Mimulus" si puneti peste ea un pahar cu ceva apa. Lasati asa 5-10 minute dupa care bei o gura din apa programata cu numele acestui remediu. Luat de 3-6 ori inainte de operatii inlatura teama. Functioneaza si este gratuit. Insa daca teama este f. mare si persoana este de fel fricoasa, atunci se scrie "Gelsemium CH200" si se ia de 2-3 ori.
Daca persoana nu este de fel fricoasa dar apare o frica brusca, de anticipatie se incearca Argentum nitricum CH200, 1-2 guri.
(metoda nu este bazata pe placebo, apa preiau vibratiile remediilor din nume, asa cum a dovedit Masaru Emoto )

victoras

acum 12 ani

Fiul meu a fost operat de o sapt.artoscopic.Anestezia nu e o problema nici perioada de dupa operatie.Trebuie sa ai grija,dupa ce iesi din spital,asta dupa 3 zile,sa nu ti se infecteze locurile prin care a fost facuta incizia.Dupa 7 zile vei incepe sa faci exercitii de ridicare cu un saculet de nisip sau sare de 2 kg.Lasa-mi pe 0766-747-284 adresa ta e-mail sau suna-ma si comunicam in leg. cu evolutia fiului meu.Sanatate si curaj!!