entorsa

Oase si articulatii

Postata de MembruMobileApp150330210313796 cu 9 ani in urma.

Buna ziua ; am avut o entorsa la piciorul drept acum doua saptamiini nu prea ma mai doare , numai ca am o inflamatie deasupra gleznei ce persista in locul cu pricina am avut o arsura din cauza tobei de esapament pt ca am cazut cu un moto scuter

Raspunsuri (1)

Dr. Marius Uscatu

acum 9 ani

Buna ziua!
Nu am inteles intrebarea D-voastra, va rog sa ma scuzati.
Un astfel de traumatism se insoteste de inflamatie timp de 6-8 saptamani sau chiar mai mult, in functie de structurile anatomice afectate (lezate).
Tratatamentul actual depinde de examinarea clinica directa.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior