Entorsa

Oase si articulatii

Postata de smookyzke cu 10 ani in urma.

Buna ziua ! in urma cu o saptamana am facut o entorsa la deget dupa spusele medicilor si examinarea radiografiei . Intrebarea mea e urmatoarea . Mi am dat ghipsul jos si am constatat ca degetul este putin vanat si umflat. Ma mai doare putin daca il apas sau incerc o miscare mai rapida cu el. este cumva normal sau trebuie sa ma duc inapooi la spital pentru a ii arata doctorului.?

Raspunsuri (2)

smookyzke

acum 10 ani

am uitat sa mentionez ... este degetul mare de la mana dreapta!

Ada

acum 10 ani

Este perfect normal,nu ai de ce sa iti faci griji,o sa se vindece