Entorsa prost vimdecata?

Oase si articulatii

Postata de Utilizator11534629077 cu 5 ani in urma.

Buna ziua. In urma cu 4 luni am suferit o entorsa la glezna destul de severa (edem si invinetire ft accentuate). Din pacate am forta destul de mult piciorul nefolosind orteza pe toata perioada de timp sugerata de medic. In prezent glezna este inca un pic umflata iar mobilitatea ei lasa de dorit, insa pot alerga sari si ateriza pe ea. Ce ar trebui sa fac. Multumesc !

Raspunsuri (1)

Utilizator11630471073

acum 2 ani

Am avut entorsa gradul 2 și m-am prezentat după o lună la medic și mi-a dat unguente cu arcoxia, dar mă doare și după aproximativ 4 luni și nu pot merge că mă dor degetele de la încheietura, și se mai umflă ziua și noaptea mă arde.Ce îmi recomandați?Mulțumesc anticipat!