entorsa gradul 3,luxatie la genunchi

Oase si articulatii

Postata de Cosmin642 cu 11 ani in urma.

Acum aprox 1 luna am cazut la un meci de baschet.Dupa aprox 5-6 zile mi-am revenit complet,dupa am cazut din nou in 1-2 zile mi-am revenit.Ultima data am cazut la un antrenament de baschet si sarind la cos am simtit o osoara fuga cazand pe jos la genunchi.Am fost la medic si mi-a spus ca am entorsa gradul 3,o mica luxatie.Mi-a scos hematomul din genunchi si mi la pus in gips.Am stat 2 sapt. si dupa mi la mai pus 1 sapt in gips.Mi la dat jos si gata acasa.Am constatat ca este tot umflat ce imi recomandati?astept raspunsuri.

Raspunsuri (1)

Marius

acum 11 ani

Salut

Zona e inca inflamata, asa ca metoda cea mai simpla e sa folosesti un antiinflamator unguent in zona genunchiului. Inflamatia o sa scada treptat si ar trebui sa fie in regula.