Edem osos difuz femur

Oase si articulatii

Postata de daniel octavian cu 10 ani in urma.

Ce este edemul osos difuz al femurului?
Cum se poate trata?
Va multumesc anticipat!

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este indicat sa consultati medicul ortoped pentru evaluare si tratament specific. Edemul osos apare in conditii de inflamatie/infectie si trebuie tratata cauza.

popa florin

acum 10 ani

rezultat rmn , plaje hipersemnal stir la nivelul versantelor articulatiilor sacroiliace de partea dreapta ( edem)

nu imi dau seama ce e mai exact

Utilizator11572977910

acum 4 ani

Am si eu acelasi diagnostic! Ce ati facut, cum s-a solutionat? Ce tratament vi s-a recomandat? Era simptomatic?