E normal ca după 5 zile in atela gibsata să fie încă umflat si amorțit??

Oase si articulatii

Postata de Mihaela cu 6 luni in urma.

Am o entorsa de 5 zile si inca e umflată și amorțit talpa și glezna. E normal?

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 luni

Buna ziua,

In general, umflarea si amorteala se pot manifesta timp de cateva saptamani. Cu toate acestea, daca sunteti ingrijorat de starea dumneavoastra sau simptomele persista sau se agraveaza, va recomandam sa consultati un medic specialist pentru un diagnostic si recomandari adecvate.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/ortopedie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Oase-si-articulatii--membrele-/durerea-persistenta-dupa-fractura-sau-entorsa_19345

Dr. Marius Uscatu

acum 5 luni

Buna ziua,
Raspunsul depinde, evident, de localizarea anatomica a leziunii, de datele personale ale pacientului, de examinarea clinica directa si de studierea imagisticii.
Exista miliarde de variante posibile.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
Institutul Piciorului