dureri umar drept

Oase si articulatii

Postata de birla catalina cu 10 ani in urma.

Buna seara! Am si eu o problema la umarul drept de la inceputul lunii aprilie 2013. Sunt sportiva de performanta fac tir sportiv. La inceputul lui aprilie am fortat bratul mai tare la un concurs si de acolo a inceput totul... Ma doare bratul incepand de la umar pana la cot, cateodata cu tot cu omoplat. Durerea este continua dar cateodata se intensifica..Am fost la multi medici am facut ecografie de parti moi,radiografie la coloana cervicala si RMN la umar, toate acestea in zadar nu mia iesit nimic in neregula. Am facut fizioterapie si ionizari 10 sedinte iar cu bioptronul zilnic din luna aprilie, am luat antiinflamatorii, calmante si mam uns cu diclac si diclofenac. Trebuie sa scap de aceasta durere cat mai repede deoarece am multe concursuri in septembrie 2013. Nu stiu unde sa mai merg..va rog ajutatima cu un sfat. Multumesc!

Raspunsuri (2)

Dr. Marius Uscatu

acum 10 ani

Buna seara!
Este foarte probabila o patologie de tip neurochirurgical, si anume un sindrom compresiv vertebral (hernie de disc cervicala).
O examinare clinica la neurochirurg ar fi salutara.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-picior

homeopatie

acum 10 ani

Homeopatia te poate ajuta. Remediul pt. aceste cazuri este Rhus toxicodendron de regula. Cumpara-l in dilutia CH30 si p***acate o granula din 3 in 3 zile.
Daca nu te ajuta scrie-mi un email pe yahoo la ********** (scris fara liniute).