dureri oase

Oase si articulatii

Postata de Cerasela697444 cu 9 ani in urma.

Buna ziua.Intrebarea mea este pt.baiatul meu.As avea rugamintea daca ma puteti indruma spre un medic specialist,spre ce ramura?Acum 11 ani la varsta de 10 ani baiatul meu a suferit o fractura la ambele oase ale antebratului stang.Dupa interventia chirurgicala i s-a pus o tija care a trebuit tinuta 2 luni dupa care trebuia din nou operat pt.a o scoate.Dupa scoaterea tijei am observat ca i-a paralizat nervul la degetul aratator al mainii stangi.Am umblat cu el la kinoterapeut timp de un an de zile care i-a facut diferite tratamente(terapie cu electrosocuri,masaj,fizioterapie,gimnastica medicala).A avut rezultat deoarece si-a revenit in totalitate.De o perioada de timp incoace(cam de un an de zile)la schimbarea de timp mai ales,baiatul are dureri mari la oasele care i-au fost fracturate.Analizele i-au iesit bine(ma refer la calciu si testul pt.reumatism)Rugamintea mea este daca ma poate indruma cineva spre vreun medic specialist care e indicat pentru asa ceva sau sa ne recomande vreun tratament .Multumesc

Raspunsuri (2)

bianca03

acum 8 ani

A avut si sora mea astfel de probleme si am mers cu ea la Bogdan Goga, un fizioterapeut foarte bun alaturi de care a facut diverse terapii. Acesta i-a recomandat sa faca in continuare exercitiile, acasa, pentru a nu mai avea probleme si, intr-adevar, nu a mai avut. Daca are dureri de oase, atunci este recomandat sa mergeti cu el la reumatolog. Multa sanatate!

Cerasela697444

acum 8 ani

Multumesc frumos pentru recomandari.Sanatate multa va doresc si dvs.