dureri oase

Oase si articulatii

Postata de mirrei cu 13 ani in urma.

nu mi a mai venit ciclul de 6 luni, si atribui durerea asta de oase pe care o am dimineata mai ales (dar nu numai) si care e din ce in ce mai evidenta, faptului ca nu am menstruatie. e posibil asa cv? nu sunt sanse sa fiu insarcinata

Raspunsuri (3)

Victor Richard

acum 13 ani

Draga mea, cum poti sa nu te duci la medic daca ai amenoree? Iti doresti un copil? Iti doresti sa fii sanatoasa? Ai un dezechilibru hormonal. Mergi URGENT la medicul endocrinolog, in primul rand... Durerea de oase, posibil chiar sa nu aibe legatura cu absenta menstruatiei...

mirrei

acum 13 ani

Multumesc, m-ati cam speriat cu modul in care "mi-ati sugerat" sa merg la medic, asa ca o sa va ascult sfatul. O zi cat mai frumoasa va doresc!

Elena

acum 10 ani

Buna seara,am 19 ani si la o virsta atit de tinara am si eu probleme de genul cu intepaturile in cap cu undeva 3-4 ani in uma am fost la un medic ORL pentru-ca aveam surgeri de singe din nas foarte dese si dureri de cap apoi am fost si am facut un control al capului si mi sa spus ca am tensiune intracraniana din cauza unui sept nasal din care am fost operata vara trecuta dar problemele oricum nu au luat sfirsit intepaturile care le aveam continua si acum si am probleme cu memoria(uneori pot sa uit foarte repede,unele lucruri le inteleg foarte greu si memorez la fel destul de greu)ma puteti ajuta cu un sfat la ce medic as putea sa merg sunt din MD
am uitat sa mentionez ca dupa primul control medicum mi-a dat tratament de epilepsie asa mi-a zis un alt doctor eu tratamentul cela l-am urmat dar nu mullt timp pentru-ca durerile erau cu mult mai mari si + la asta nu dormeam sau daca dormeam simteam durerile si prin somn