Dureri mari articulare

Oase si articulatii

Postata de foitos cu 10 ani in urma.

Buna ma numesc Elena am 40 ani. Am dureri articulare, membre superioare, membre inferioare, calcai, umeri, solduri, si ochii in cap ma dor, dintii la baza nasului, am facut analize incepand cu din 19 ianuarie cand am ajuns cu salvarea la UPU Cluj, atunci au zis calcu, magneziu si fier sub limitele normale, am fost la medicul internist am facut analizele la o saptamana si asa cum au zis la urgenta erau sub limitele normale, mi sa dat tratament pentru 2 luni cu vitamine. Am fost la oftalmolog, endocrinolog, reumatolog si am luat Gabbaran 3 luni, a fost binisor, dar durerile au continuat si au crescut in intensitate. In august ajung din nou la Upu, si acelas lucru imi zic lipsa calciu si magneziu, imi este frig tot timpul, sunt obosita, si am acumulat 12 kg din aprilie pana acuma, nu sunt o gurmanda si nu m-au atras dulciurile niciodata, daca ajuta am sa postezi si analizele daca vreti, va rog sa ma ajutati cu un sfat, ce analize sa mai fac, sau la ce medic sa ma duc?. Va multumesc anticipat

Raspunsuri (2)

Dr. Marius Uscatu

acum 10 ani

Buna ziua!
Este evidenta absenta oricarei legaturi cu mineralele (calciu, magneziu, fier sau oricare altul). Problema este in cu totul alta parte.
Va rog sa ma scuzati, dar nu am reusit sa inteleg tocmai elementul esential: ce greutate/inaltime aveti.
Asteptam detalii relevante.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior

Utilizator11586374527

acum 4 ani

Buma ati reusit sa gasesiti un raspuns la problema