dureri mana dreapta

Oase si articulatii

Postata de cornel.miron cu 11 ani in urma.

Buna ziua,
am ocazional dureri la mana dreapta intre încheietura si degete, sunt programator si folosesc mana dreapta pentru mouse, insa nu ma doare cand folosesc mouse-ul ci cand nu folosesc mana dreapta. Mai aplic pe acea zona diclofenac si mai pun fasa elastica dar nu simt nici un efect ca si cum ar imbunatati ceva. M-am lovit acum 11 ani la mana dreapta si din ce am vazut comparand cu mana stanga ligamentul de la aratator este deplasat putin in partea dreapta iar osul cand indoi degetul este putin mai jos ca cel de la mana stanga. Pot avea legatura cu intepaturile de inima?

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Nu, o posibila legatura cu o cauza cardiaca este putin probabila.
Este recomandat sa efectuati un consult reumatologic ( eventual efectuare RMN pentru identificarea exacta a cauzei).