Dureri la genunchiul stang .

Oase si articulatii

Postata de 4536767 cu 14 ani in urma.

Buna ziua ! Am 49 ani si in urma cu 3 ani , pe strada , pe trotuar , ma lovit o persoana cu portiera in momentul cand am trecut pe langa ea . Cu scuze a trecut incindentul , insa am niste dureri , suportabile inca , mai ales cand stau pe scaun . Daca ma ridic si umblu prin casa sau afara durerea inceteaza imediat ! Ma puteti ajuta si pe mine cu un sfat medical in acest caz ? Ma gandesc ca in timp sa nu genereze altceva , mai ales ca ptr. mine mersul pe jos este singura sursa de a aduce bani in casa [ Lucrez la posta ]. Cu multumiri anticcipate

Raspunsuri (4)

Dragomir Diana

acum 14 ani

Buna ziua!

Pentru durerea dumneavoastra de genunchi care a fost cauzata de un traumatism, care se agraveaza atunci cand stati pe scaun si se amelioreaza la miscare , la prima vedere v-as prescrie Rhus tox 200 CH.
Daca durerea nu se amelioreaza consultati un medic homeopat care cu siguranta va va ajuta.

Sanatate!
Diana Dragomir, medic homeopat

Dr. Cristina - Recuperare medicala

acum 14 ani

no coments!
Doamna dr. Dragomir are dreptate.
Urmati calea aceasta!

razvan lucian

acum 14 ani

buna zua
ma numesc razvan am 15 ani s in urma cu 2 saptamnai mam lovit cu sania ,medicul spune - ruptura meninsc dar mia recomandat RMN,acolo nu mia facut RMN-ul pt ca nu am putut tine piciorul intins.ce as putea face??Medicul nu ma opereaza fara rmn.poteat cineva sa-mi dea un sfat??

OLEG

acum 10 ani

Buna ziua am 46 ani am dureri in jenunciul sting asa din senin la miscare dureri si parcami perd picorul Ma puteti ajuta cu ceva ????