Dureri la articulatiile de la genunchi

Oase si articulatii

Postata de andrei.pasat86 cu 13 ani in urma.

Buna ziua. Spuneti-mi va rog ce trebuie sa fac ca sa scap de durerile de la articulatiile de la genunchi? Ele apar numai atunci cind fac exercitii fizice unde sint solicitati numai genunchii(ex:genuflexiuni).Merci

Raspunsuri (1)

Mariana

acum 13 ani

Buna.
Eu cred ca ti se degradeaza cartilajul .Eu am artrita si am dureri, care s-au extins de la picior, la maini si apoi la umar.Urmez un tratament cu Artrostop forte pentru refacerea cartilajului si cu artrostop hyal pentru refacerea lichidului de la incheieturi. Din lipsa de lichid se distrug toate incheieturile .
Poti sa cauti informatii despre artrita si vezi daca ti se potriveste.
Iti doresc sanatate si nu amana-in timp se agraveaza.
Am vazut persoane care aproape ca plangeau cand mergeau.
Sanatate.