dureri in umeri, coloana

Oase si articulatii

Postata de e.viorel75 cu 10 ani in urma.

Buna ziua!!!
De cativa ani in articulatia umarurului la ridicatrea bratelor in lateral se auzeau niste trosnituri, care la inceput erau chiar placute, acum insa sant dureroase si mobilitatea articulatiei este redusa..La fel si la coloana in regiunea lombara si sacrala am dureri insuportabile, aplecarile in fata imposibile din cauza durerilor si mobilitatii reduse... Trosniturile dureroase au aparut mai si in toate articulatiile membrelor inferioare, mai ales genunchi.... Am luat zeci de tratamente cu arcoxia, artrostop, aflutop, artra, etc , dar durerile persista si se intensifica....Am facut si rezonanta magnetica, unde la coloana am o hernie de disc, dar nu e chiar urgent de operat.....
Mersi anticipat de un raspuns bun, Viorel,40 ani

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este recomandat sa consultati medicul reumatolog pentru evaluare si tratament adecvat.

Adrian41

acum 5 ani

D-le Viorel, cum va mai simtiti , prezint cam aceleasi simtome ca si dvs.