dureri in talpa

Oase si articulatii

Postata de Florentina92100217 cu 15 ani in urma.

La piciorul stang in tapla, mai exact in spatele penultimului deget,am niste dureri groaznice, parca ma arde si junghie in acelasi timp ceva, atunci cand calc, aceste dureri sunt frecvente,iar cand dau jos incaltamintea aproape ca nu mai potcalca cu piciorul respectiv, iar degetul parca imi amorteste.As vrea sa aflu cateva din parerile voastre, unde trebuie sa merg,ce fel de investigatii se fac? Multumesc anticipat! Numai bine tuturor!

Raspunsuri (9)

Florentina92100217

acum 15 ani

La piciorul stang in tapla, mai exact in spatele penultimului deget,am niste dureri groaznice, parca ma arde si junghie in acelasi timp ceva, atunci cand calc, aceste dureri sunt frecvente,iar cand dau jos incaltamintea aproape ca nu mai potcalca cu piciorul respectiv, iar degetul parca imi amorteste.As vrea sa aflu cateva din parerile voastre, unde trebuie sa merg,ce fel de investigatii se fac? Multumesc anticipat! Numai bine tuturor!

membru216821

acum 5 ani

Buna ziua.Ati rezolvat problema ? Daca da,spuneti-mi si mie (am aceleasi simptome de dureri) la enescu.marian58@ adresa_web_filtrata .Va multumesc.

Florentina92100217

acum 15 ani

Multumesc mult pt interesl manifestat, am sa fac o programare la d-voastra in cel mai scurt timp
!

Carmen177

acum 15 ani

Poate imi puteti da informatii despre cum se poate rezolva aceasta problema, pentru ca si eu am aceleasi simptome.Am sesizat ca numai atunci cand port incaltaminte inchisa(cizme, pantofi) si daca stau mai mult de 4-5 ore incaltata.
Multumesc frumos!

ioana26

acum 15 ani

Buna seara!
Va ajut cu cea mai mare placere, trebuie doar sa intelegeti ca aceste metatarsalgii reprezinta afectiuni delicate, ce presupun obligatoriu un studiu clinic (in timpul consultatiei).
va stau oricand la dispozitie.
Cu deosebita stima,
Dr. Marius Uscatu
Ortoped cu supraspecializare franceza in Chirurgia Gleznei si a Piciorului

petre

acum 13 ani

ma doare in talpa ,piciorului stang exact in mijloc ,o durere suportabila dar cam deranjata de doua luni de zile ce ar trebuii sa fac?va multumesc

ionel

acum 13 ani

ma arde insuportabil piciorul drept,mai ales cand stau in picioare, ce pot face .?

vlad viorica doina

acum 10 ani

numai vara am aceste simtome sau cand stau prea mult in picioare

VLAD VIORICA DOINA

acum 10 ani

MA DOARE IN TALPA. PICIORULUI STANG DUREREA IMI PLEACA DE LA CALCAII DIN SPATE