Dureri deget mare picior stâng negi pe tibia piciorului ?

Oase si articulatii

Postata de Bogdangreurus cu un an in urma.

Am 19 ani kg 69 inaltime 175' am o problema cu piciorul stâng mi-au aparut negi pe tibia piciorului' si dureri de degete mari la ambele picioare in lateralul pantofilor in urma cu 2 luni am avut dureri de degete talpa si calcâie stateam 10 ore in picioare si dupa repaus ma dureau da nu asa tare cum stateam in picioare' acum am doar dureri usoare si degetul de la picioarul stâng un pic amortit si durere deasupra unghiei in coltul pantofului nu se vede ca ar fi o unghie incarnata sau vro umflatura sau roseta si când apes pe pernuta degetului mare ma electrocuteaza in deget in vârf ' am pus degetele in gheata si ma doare rau de tot degetele mari' in elvetia am facut de 2 ori analize de urina si sânge si nu mia gasit nimic ce poate fi doctore? Poate fi atrita sau diabet in familia mea nu a avut nimeni asa Ceva nici un fel de bola cronica

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Alunite--negi-si-keratoze/verucile-plantare-negii-din-talpa-cum-se-trateaza-si-cum-prevenim-aparit_18186

Dr. Marius Uscatu

acum un an

Buna ziua,
Simptomele descrise pot fi datorate, evident, mega-solicitarii fizice a piciorului.
Doar o examinare clinica directa poate elucida problema.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
Institutul Piciorului