Dureri de oase la varsta de 14 ani

Oase si articulatii

Postata de membru225672 cu 10 ani in urma.

Buna tuturor :)
Am 14 ani si am dureri ingrozitoare de oase , ma dor doar seara . Ma dor la incheeturi la maine , la picioare si la genunchi . Am fost la un doctor de endocrinologie si acesta mi-a spus ca cartilajele mi s-au inchis , si nu voi mai creste . De ce s-au inchis asa de vreme .. Am citit multe articole pe internet si scria ca cresti pana la varsta de 20 de ani . Este adevarat ? Sport nu practic .... dar dupa ora de sport ma dor foarte tare oasele. Ce imi recomandati ?
Va multumesc anticipat o zi buna !

Raspunsuri (2)

buna

acum 10 ani

Buna, scrie-mi un email pe yahoo la za_ne_bu_ne (elimina insa linutele) si iti spun la care medic sa mergi cu parintii, caci nu oricare te poate vindeca.

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este recomandat sa consultati si un medic pediatru cu competenta in reumatologie.