Dureri de glezne

Oase si articulatii

Postata de neagu1988 cu 10 ani in urma.

Practic fotbal si de ceva vreme am inceput sa am dureri mari de glezne, abia pot pasii cand ma dau jos din pat si mai nou ma doare si calcaiul pe partea interioara la dreptul, dupa unele meciuri si cand joc pe teren sintetic cu atat mai mare ii durerea, am 24 de ani si pana acuma nu am avut niciodata entorse sau ceva grav la glezne da in ultimul timp tot mai des am dureri.Va rog daca puteti sa imi spuneti exista ceva sa imi intaresc oasele, gleznele sau ce ar trebuii sa fac ?

Raspunsuri (2)

Dr. Marius Uscatu

acum 10 ani

Buna seara!
Va confruntati cu o suferinta tipica, generata de un sport fabulos de agresiv cum este foot-ball-ul.
Nu exista nimic pentru a """ïntari oasele, gleznele""". Doar renuntarea totala la acest sport va atenua partial suferinta (gleznele sunt deja distruse de foot-ball si nu pot fi ""reparate"").
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-picior

Horia

acum 9 ani

Foloseste UNTUL PAMANTULUI tinctura si crema-_----mai intai tinctura care deschide porii iar apoi crema----am avut aceiasi problema----si sunt cu 11 ani mai "batran'''' :-)