Dureri de gamba

Oase si articulatii

Postata de nefertirising cu 14 ani in urma.

Buna tuturor! De vreo 2 saptamani ma doare gamba stanga (ca si cum as avea un carcel). Nu ma doare osul ci doar muschiul si doar dimineata cand ma dau jos din pat. Are cineva vreo sugestie? Unde ar trebui sa ma adresez sau daca cineva dintre voi a avut dureri asemanatoare ce tratament ati folosit pentru a scapa de dureri. Sunt foarte suparatoare. Multumesc!

Raspunsuri (3)

omnia

acum 14 ani

Buna,

Ai incercat sa aplici un antiinflamator local?
Spre exemplu diclofenac?
E posibil sa fie o intindere musculara, care de regula se trateaza prin repaus, aplicarea de comprese reci timp de 10-15 min de cateva ori pe zi, executarea unor exercitii usoare de strtching.

Numai bine!

nefertirising

acum 14 ani

multumesc mult pentru raspuns. O zi buna!

Ţene Titina

acum 14 ani

La Mulţi ani. Am avut o durere foarte mare pe piciorul drept cu acutizare la frig. Dureri mai mult de muşchi. Am urmat tratament cu CELEBREX şi milgama 15 zile acum ce pot să mai fac_