Dureri de coloana?

Oase si articulatii

Postata de Florenta cu un an in urma.

Bună dimineața am 42 de ani și mama a doi copii,amundoi făcuți prin cezariana și între ei o extrauterina.Durerile de spate spre fese au început după ce am făcut fata la 21 de ani.Pana la varsat de 40 de ani am putut sa ma tratez dar după am devenit alergica la medicamente,antibiotice,antiinflamatoare și creme de orice fel.am ajuns la urgente acum 4 zile dar mia făcut o dexa cu paracetamol și mau trimis acasă,durerile sunt groaznice.Ce ma sfătuiți sa iau va rog.

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Afectiunile-coloanei-vertebrale/durerea-de-spate-ce-afectiuni-poate-ascundei_7164

Dr. Marius Uscatu

acum un an

Buna ziua,
Va sfatuiesc sa nu mai luati (inutil) anti-algice si mai ales cortizonice.
Aveti nevoie de un diagnostic precis, obtinut dupa examinare clinica la neurochirurg.
Desigur ca trebuie sa reduceti drastic eforturile fizice.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
Institutul Piciorului