dureri de coloana si blocari

Oase si articulatii

Postata de membru235030 cu 9 ani in urma.

ma dor oasele degetelor de la maini si picioare ,calcaile si partea ex.a labei piciorului dr..din cand in cand fara sa fac efort, raman blocata din zona lombara si zona dintre brate spate (pe la mijlocul coloanei ) pana in fata zona sternului fara sa ma pot misca pentru ca durerea din piept apasa pe inima .Din ce in ce durerile de coloana se accentuiaza si nu as vrea sa ma operez ,ce altceva sa fac ?

Raspunsuri (2)

Dr. Marius Uscatu

acum 9 ani

Buna ziua!
Va rog sa ma scuzati, dar nu am inteles tocmai elementele relevante: varsta, sex, greutate/inaltime, status ocupational si sporturi practicate, antecedente traumatice, reumatologic-inflamatorii, metabolice, neurochirurgicale etc.
Astept date relevante.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior

membru235030

acum 9 ani

Am 46 ani ,1,55m si 75 kg ,probleme la coloana am de la 24 ani ( lombosciatica )am lucrat din pozitia sezut (pe scaun )iar acum ma doare toata coloana ,mai precis in 3 puncte, partea lombara ,pe la mijloc si cervicala se lasa cu dureri in piciorul dr. mai mult ,ghenunchi ,calcai si exteriorul labei piciorului si toate degetele de la maini si picioare .De 15 ani nu mai lucrez nu mai fac efort ca nu pot nici sport, doar cu cele din casa ma ocup ,si aici dand cu matura s-a intamplat ca blocajul sa fie pina in piept (stern ) apasand pe inima .Durerea din partea de mijloc a coloanei ,intre membre ma sacaie tot timpul la ori ce miscare . Cu speranta ca ati inteles va multumesc anticipat ,Doamne ajuta !